HKMO 17. Yaz Eğitim Kampı

Sistem A.Ş. olarak biz de kampta yerimizi aldık

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından 2001 yılından bugüne her yıl düzenlenen Yaz Eğitim Kampının on yedincisi, ülkemizin çeşitli illerinden gelen, üniversitelerin Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ile HKMO yöneticileri, TMMOB  yöneticileri, yerel yöneticiler, sanat, medya, çevre, eğitim ve siyaset çevrelerinden uzman konuşmacıların katılımıyla, son derece verimli ve başarılı bir şekilde tamamlandı.

26 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında,"Dijitalleşme" temasıyla birçok mesleki ve toplumsal konuların işlendiği; pek çok sanatçı, yazar, akademisyen, meslektaş ve öğrenci katılımcıların yer aldığı 17. Yaz Eğitim Kampının açılış konuşmalarını, İzmir Şube Başkanı Özhan Kaynarca ve HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap yaptı. En yeni teknolojileri tanıtmak amacıyla Leica Geosystems Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. olarak Ölçme Değerlendirme Teknolojilerinin Dijital Gelişimi konusunu İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik Yürütücülüğünde gerçekleştirdik. Mesleki saha uygulamalarında Leica'nın BLK360 ve P30/40 lazer tarayıcı cihazlarının, GNSS alanında GS16 ve Dünyanın en hızlı RTK gezicisi GS18T'nin tanıtımı uygulamalı olarak yapıldı. Ayrıca dikey iniş kalkış yapabilen insansız hava aracı WingtraOne'nın teknik özellikleri, uçuş planlaması ve kamera seçeneklerinin de anlatıldığı uygulamalar, soru-cevap ve değerlendirmelerle son buldu. Sunumlar sonrasında katılımcı firmalara HKMO yetkilileri tarafından plaketleri verildi.

Sistem A.Ş. olarak güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyuz. HKMO İzmir Şube ve Genel Merkez başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Haber Video