Kumonos

Kumonos

Çatlak ölçümü için profesyonel çözüm. Objeyi delmeden, erişilemeyen noktalarda dahi sadece total station ile tüm çatlak ölçümlerinizi yapın

KUMONOS

Uzaktan çatlak ölçme sistemi

 

Çatlak ölçümü için profesyonel çözüm. Objeyi delmeden, erişilemeyen noktalarda dahi sadece total station ile tüm çatlak ölçümlerinizi yapın.

 

Beton çatlak denetimleri için siz hala iskele mi kullanıyorsunuz ?

Ulaşılması zor beton yapıların çatlak denetimleri için kayda değer zaman ve büyük masraflar gereklidir. Stratejik ortaklıkta Leica Geosystems ve Kansai İnşaat Ölçüm Firması ölçüm ve çatlak görüntülemede uzmanlığı bir araya getirir. KUMONOS sistemi kullanılarak çatlaklar iskele veya asansörlü bir platform kurmaya gerek kalmaksızın ölçülebilir.

 

Dünyanın ilk yerleşik çatlak ölçeği
KUMONOS yerleşik eş merkezli çatlak ölçek kılağı ile Leica Viva TS11 & TS15 kullanan dünyanın ilk çözümüdür. Çatlak ile cihaz arasındaki mesafe ilişkisinden çatlak genişlikleri hesaplanır.

 

Gelişmiş ölçüm doğruluğu
KUMONOS sistemi sırasıyla 80 metre, 50 metre ve 25 metreden of 0.3mm, 0.2mm, ve 0.1mm çatlak genişlikleri ölçebilir. Ölçülebilir menzildeki bu artışla iskle veya asansörlü platformların kullanılması gerekli olan yerlerde emniyetli ve güvenli çatlak denetimi sağlanmış olur.

 

Çatlak denetimlerinde hızlı ve doğru dijital işleme

 * Güvenli
Uzaktan denetim ile operatörün güvenliği sağlanmış olur.

* Doğru
Leica Viva TS11 & TS15 KUMONOS tüm hedefleri doğru ve güvenilir Pin-Point EDM ve dörtlü eksen kompansatörü ile kayıt altına alır.

* Etkili
KUMONOS ofis yazılımı her çatlağı CAD çiziminde otomatik olarak çizer.

* Ekonomik
KUMONOS masraflı iskele veya asansörlü platform kurulması ihtiyacını ortadan kaldırır.

1. Çatlağa hedefleme yapın ve bir mesafe ölçün (reflektörsüz).
2. Genişliği ölçülecek çatlak noktası ile çatlak ölçeği hizalanarak çatlak genişlikleri tek tek ölçülür.
3. Çatlak ölçeği ile belirlenen rakamı onboard yazılıma girin; gerçek kalınlık hesaplanacak ve çatlağın toplanan 3B koordinatları ile birlikte kaydedilecektir.
4. Verileri cihazdan KUMONOS ofis yazılımına aktarın.